Haber

Başkan Savran karne heyecanını paylaştı

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA) –Nevşehir’de 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının ilk dönemi karne dağıtımıyla sona ererken, Nevşehir Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakin, İl Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sultan Alparslan İlk-Ortaokulu’nda karne dağıtım törenine katıldı.

Öğrencilerin karne alma sevincini paylaşan ve zorlu bir sürecin ardından “bayramınız kutlu olsun” dileyen Başkan Savran, protokol üyeleriyle birlikte öğrencilere hediyeler dağıttı.

Bu arada 2023-2024 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin sona ermesi nedeniyle de bir açıklama yayınlayan Önder Savran, “Sevgili öğrenciler, yorucu bir dönemden geçen sizler, geleceğimizin umudu, umudusunuz. Ülkemizin geleceği olan öğrencilerimiz, ilk dönem çalışmalarınızın ödülü olan karnelerinizi bugün alıyorlar. Bu süre boyunca gösterdiğiniz çabadan dolayı sizi tebrik ediyorum. Yarıyıl tatili hem dinlenme ve eğlenme zamanı, hem de derslerinizdeki eksiklerinizi tamamlamak için güzel bir fırsat. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğinize inanıyorum. Değerli öğretmenlerimiz; Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimini, zihinlerini, kalplerini ve ruhlarını şekillendirmek için yorulmadan çalıştınız. Büyük bir fedakarlık örneği vererek onları ülkemizin geleceğini belirleyecek bireyler olarak yetiştirmeye gayret ettiniz. Çocuklarımızın araştırmacı, sorgulayıcı, araştırmacı, uygar cesareti yüksek, bakış açısı geniş, bireysel farklılıklarının bilincinde, barışçıl, hoşgörülü, vicdanlı bireyler olmaları için büyük çaba harcadınız. Tüm emeklerinize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. “Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizi geleceğe taşıyacak öğrencilerimizi, onları hayata hazırlayan değerli öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, keyifli ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.” söz konusu.

mengenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu