Ekonomi

Hong Kong, C40 İklim Eylemi Seminerine ev sahipliği yaptı

HONG KONG, 28 Ekim (Xinhua) — C40 İklim Eylemi Semineri (Asya ve Okyanusya Bölgeleri) Cuma günü Hong Kong’da gerçekleştirildi. Seminer, C40 Şehirler İklim Liderliği Grubunun (C40) 15 şehrinden temsilcileri bir araya getirdi ve iklim eylemi ve yönetişim konularını ele alma fırsatı sundu.

Hong Kong Özel İdari Bölgesi (HKSAR) hükümetinin çevre ve ekolojiden sorumlu sekreteri Tse Chin-wan, seminerde yaptığı konuşmada, Hong Kong’un 2050 Hong Kong İklim Eylem Planını tam olarak uygulamaya kararlı olduğunu ve hedeflenen hedeflere ulaşmak için çaba gösterdiğini söyledi. 2050 öncesi karbon nötrlük hedefi anlatıldı.

Tse, HKSAR hükümetinin 2024 yılının ilk yarısında Hong Kong’da Hidrojen Geliştirme Stratejisini yayınlayarak farklı alanlardaki hidrojen uygulamalarının araştırılmasını teşvik edeceğini ve düşük karbona geçişin sağlanmasında hidrojenin rolünü gösterme fırsatını değerlendireceğini söyledi.

2005 yılında kurulan C40, dünyanın dört bir yanındaki şehirleri iklim kriziyle mücadele etmek için acil eyleme geçme konusunda bir araya getirmeye kararlı, belediye liderlerinden oluşan küresel bir ağdır. Hong Kong 2007 yılında C40’a üye oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu