Yaşam

Orhan Aydın kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir? Orhan Aydın’ın Hayatı Merak Edilenler

Ünlü tiyatro sanatçısı Orhan Aydın da son dönemde gündem yaratan isimlerden biri. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde kızını ve halkı kurtarmak için büyük çaba sarf eden Aydın’ın hayatı merak ediliyor. Ünlü oyuncu birçok yapımda yer aldı. Peki Orhan Aydın kimdir, kaç yaşında, nerelidir? İşte Orhan Aydın’ın hayatı merak edilenler…

Orhan Aydın kimdir?

Orhan Aydın, 22 Mart 1947’de Ankara’da doğdu. Ortaokulda okurken Ankara Yenimahalle Halkevinde tiyatroya adım attı. 1976’da kendi yazıp yönettiği oyunla İstanbul’da düzenlenen yarışmaya katıldı ve birinci oldu.

1976-1978 yılları arasında TRT İstanbul Çocuk Radyosu’nda çocuk saati programları yaptı. Daha sonra TRT’de çeşitli programlar yapmaya başladı.

TRT’de yayınlanan 5 Dakika programında canlandırdığı Kavruk Hasan karakteri ile adını duyurmuştur. 1992 yılında çekilen Kurşun Adres Sormaz adlı filmdeki jüri rolüyle beğeni toplamıştır.

2000 yılında Metin Çoşkun ile Nazım Oyuncuları’nı kurdu. Burada yönetmen olarak ve birçok oyunda rol aldı. Tiyatro Festivali’ne bu grupla katıldılar.

Kariyeri boyunca birçok tiyatro oyununda, filmde ve televizyon dizisinde rol aldı. 2018 yılında sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı, ardından serbest bırakıldı.

2018 yılında genel seçimlere TKP’den bağımsız milletvekili adayı olarak katıldı. 2007’den beri soL Haber Portalı’nda köşe yazarlığı yapmaktadır.

Orhan Aydın Evli mi Çocuklu mu?

Orhan Aydın ve eski eşi Elif Torun Öner’in Eylem Şafak Aydın adında bir kızı var.

ulas-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu