Haber

Kuzey Çin’deki Shanxi’de İş ve Üretim İlerlemesinin Yeniden Başlaması

Çin’in kuzeyindeki Shanxi eyaletinin merkezindeki Taiyuan’daki bir lojistik merkezinde paketleri ayıklayan bir işçi, 11 Kasım 2022. (Fotoğraf: Yang Chenguang/Xinhua)

TAIYUAN, 24 Aralık (Xinhua) — Çin’de COVID-19 ile ilgili çabaların yeniden ayarlanmasının ardından, son zamanlarda ülkenin kuzeyindeki Shanxi eyaletinde piyasa oyuncularının çalışmaya ve üretmeye devam etmesine yardımcı olmak için 20 özel önlem uygulandı.

Shanxi eyaleti piyasa kontrol yönetimine göre, önlemler arasında yardım hizmetlerinin optimize edilmesi, teknik takviye sağlanması, kapsayıcı ve ihtiyatlı kontrol yürütülmesi ve salgınla ilgili yasa dışı faaliyetlere karşı önemli önlemlerin alınması yer alıyor.

Shanxi’de, yardım hizmetlerinin optimize edilmesi açısından, artık her seviyedeki idari yetkililerin, işe ve üretime devam etme konusundaki pratik zorlukları çözmelerine aktif olarak yardımcı olmak için piyasa kuruluşlarına düzenli ziyaretler yapmaları gerekmektedir.

Özel sektöre ait işletmeleri birbirine bağlamak için çalışan bir sistemin de kurulduğu Shanxi’de işletmeye özel yardım sağlamak için sınıflandırılmış güçlendirme önlemleri araştırıldı. Devlet ayrıca, çevrimiçi ve posta kaydı gibi pazar organı temassız kayıt yöntemlerini de uygulamaya koydu.

Shanxi’de, çalışma ve üretimin devam etmesi için eşit bir oyun alanı oluşturmak amacıyla salgınla ilgili yasa dışı faaliyetlere karşı sert yaptırımlar uygulanacak ve salgının kontrol altına alınmasının ve can malzemelerinin kalitesini ve güvenliğini sağlamak için bir kontrol sistemi kurulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu