Haber

Bartın Pilavkum Sahilinde Kaybolan Genç

Bartın’ın Pilavkum plajında ​​denize giren gençler dalgaların arasında kayboldu. Gencin bulunması için çalışma başlatıldı.

Bartın’ın araçsız plajlarından Pilavkum sahilinde arkadaşıyla birlikte denize giren 20 yaşındaki Muhammet Emin Çapkın dalgaların arasında kayboldu. Çapkın’ın kaybolması üzerine denize birlikte çıktığı arkadaşı 112’yi arayarak yardım istedi. Bölgede Bartın Kıyı Emniyeti Batı Karadeniz Küme Komutanlığı’na bağlı Dalış Emniyet, Güvenlik ve Arama Kurtarma Timleri (DEGAK) ekipleri denizden botla yapılan aramalara destek veriyor.

Kayıp gencin yüzdüğü plaja erişim yok

20 yaşındaki Çapkın’ın denizde yüzerken dalgaların arasında kaybolduğu Pilavkum plajına kara aracıyla ulaşım sağlanamıyor. Çapkın ve arkadaşının orman içinden geçen sarp araziden denize ulaştığı tahmin ediliyor.

Bartın’da denize girmek yasak

Olumsuz hava koşulları, rüzgar ve dalga nedeniyle Bartın sahillerinde 26 Ağustos 2023 tarihinden itibaren ikinci bir karara kadar denize girmek yasak. Yasağın devam ettiği Bartın sahillerinde Jandarma ve Cankurtaran ekipleri vatandaşları sakınmaları konusunda uyarıyor. denizde yüzmek için – BARTIN

haber-dursunbey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu