Ekonomi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden kırsala 4 milyar liralık yaşam halatı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Memduh Büyükkılıç, 31 Mart 2019’da göreve geldiği günden bu yana geçen yaklaşık 5 yıllık süreçte, şehir merkezinin yanı sıra kırsal alanlara da hizmet etmeye büyük özen göstererek, çok değerli ve özel yatırımlara imza attı.

Başkan Büyükkılıç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 16 ilçedeki tüm kırsal mahallelere hizmet vermeye çalıştıklarını, ilçelerde geçmeli parke çalışmalarından sanat yapılarına, oyun alanlarından, parkelere kadar el değmemiş alan bırakmadıklarını vurguladı. halı alanlarından sosyal tesislere, sıcak asfalttan yol üretimine ve tarımsal faaliyetlere kadar geniş bir yelpazede yer alıyor.

“KIRSALIN EN DOLU KÖŞESİNDEN MERKEZE KADAR UZANAN ‘HİZMET’ YOLCULUĞUMUZ DEVAM EDİYOR”

İlçeler ve kırsal mahallelerdeki sorunları yerinde tespit ederek en ücra mahalleler dahil tüm ilçelere hizmet sunduklarının altını çizen Büyükkılıç, “İlçe belediye başkanlarımızla el ele vererek ilçemizin her noktasına altyapı ve üstyapı yatırımları yaptık. Şehir doğudan batıya, güneyden kuzeye. Merkez-kır ayrımı yapmıyoruz. Kırsalın en ücra köşesinden merkeze uzanan ‘hizmet’ yolculuğumuz devam ediyor” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yaklaşık 5 yılda kırsal kesime şu hizmetlerin verildiğini anlattı: “3 milyon 787 bin 295 metrekare kilitli parke döşeyerek mahallelerimizi çamur ve tozdan kurtardık. 30 bin 922 metre oluklu boru ve baks gibi sanatsal yapıların döşenmesini gerçekleştirdik. 98 bin 767 adet trafik levhası yaparken, 23 bin 86 metre korkuluk bariyeri döşedik. 13 bin 234 kilometrelik yol ağında zorlu kış şartlarında karla mücadele ettik. 125 bin 80 kilometre yayla ve arazi yolunun bakım ve onarımını gerçekleştirdik. “13 bin 247 kilometrelik yolda asfalt yama çalışması gerçekleştirdik.”

Kent merkezinin yanı sıra kırsal kesimdeki vatandaşlara da hizmet sunduklarını vurgulayan Büyükkılıç, yaklaşık 5 yılda kırsal alana 2 milyar 54 milyon 734 bin TL yatırım yaptıklarını belirtti.

haberkaratay.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu