Yaşam

İki Dizi Yapımcısı Arasındaki ‘Senaristimi Çaldın’ Kavgası Gündemde Bomba Oldu

Dizi şubesi dün akşam yaşanan bir olayla sarsılıyor. Birsen Altuntaş’ın kaleme aldığı habere göre o3 Medya patronları ile Medyapım arasındaki senarist tartışması büyük kavgayla sonuçlandı.

KAYNAK: Birsen Altuntaş

Kaynak:https://www.birsenaltuntas.com/dizi/d…

Dizi sektörü dün gece bomba gibi bir haberle sarsıldı. Ünlü isimlerin uğrak noktalarından biri olan Etiler’de Beca isimli mekanda çıkan tartışma tatsız bir şekilde son buldu.

Birsen Altuntaş’ın haberine göre bu mücadele iki usta yapımcı Fatih Aksoy ve Saner Ayar arasında yaşandı.

Görgü tanıklarının ifadesine göre Medyapım patronu Fatih Aksoy ve meslektaşı Kerem Çatay, dün akşam saat 22.30 sıralarında Beca adlı mekana girdi.

Aksoy mekana girdiğinde o3 Medya işvereni Saner Ayar ve Mehmet Yiğit Alp de oradaydı.

Son dönemde o3 Medya’ya yaptığı transferlerle adından söz ettiren Saner Ayar, geçtiğimiz günlerde Yasak Elma’nın 6 yıldır senaristi olan Melis Civelek ve Zeynep Gür ve Medyapım ile çalışan ünlü senaristler ile anlaşma imzaladı.

Senaristlerinin başka bir yapım şirketiyle anlaşmasının ardından Saner Ayar’ı görünce finaline hakim olamayan Fatih Aksoy, “Senaristlerimi nasıl buluyorsun?” meslektaşından hesap istedi.

Aksoy’un patlamasının ardından sessiz kalmayan Ayar’ın da karşılık vermesi üzerine ikili arasındaki tartışma kavgaya dönüştü ve ikili çevredekilerin araya girmesiyle ayrıldı.

Dizi sektörünün iki sevilen senaristi Medyapım için 6 yıl boyunca Yasak Elma’yı yazdıktan sonra şimdi de o3 Medya için Özge Özpirinçci’nin başrolünü oynayacağı Sandık Kokusu dizisini yazacak.

İkili aynı zamanda Show TV’nin ünlü dizisi Kızılcık Şerbeti’nin de senaristliğini yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu