Haber

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Kafkasya Müzakerelerinden Sorumlu Başdanışmanı Louis Bono’yu Kabul Etti

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Kafkasya Müzakerelerinden Sorumlu Başdanışmanı Louis Bono’yu kabul etti.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, bölgedeki durum, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki barış süreci, mevcut durum ve müzakerelerin perspektifleri ele alındı.

Bayramov, Ermenistan’ın yükümlülüklerinin aksine silahlı kuvvetlerini Azerbaycan topraklarından tamamen çekmediğini belirtti.

Ermenistan’ın Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü ve egemenliği için argümanlarını sürdürdüğünü ve ulaşım bağlantılarının açılmasını engellediğini vurgulayan Bayramov, bu tür durumların bölgede barış ve istikrara hizmet etmediğini söyledi.

Bayramov, Laçin’de kurulan sınır kapısının “yasadışı” olduğu ve Azerbaycan’da yaşayan Ermenilerin abluka altında olduğu iddialarının asılsız olduğuna dikkat çekti.

Ermenistan’ın Laçin yolu ve sınır kapısında provokasyonlar yaptığına dikkat çeken Bayramov, Azerbaycan’ın Ağdam-Hankendi yolunu Ermeni sakinlerine sevkiyat için kullanma teklifinin halen geçerli olduğunu söyledi.

Bakan Bayramov, Azerbaycan tarafının Ermenilerin entegrasyonuna yönelik çabalarına Ermenistan’ın müdahalesinin kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu